Uroczyście dziękujemy wolontariuszom

Od 2022 roku intensywnie wspieramy wolontariat na Opolszczyźnie. W zeszłym roku grupa 13 wolontariuszy z Wojewódzkiego Zakładu Doskonalenia Zawdowegow Opolu wsparła nas w realizacji spektaklu „Sceny Pamięci”. Ich pomoc była niesamowicie ważna dla nas. A m…łdozież ochoczo się w nią włączyła.

Wolontariusze zapewnili całkowitą obsługę spektaklu, który odbył się w Opolskim Teatrze lalki i Aktora im. Alojzego Smółki w Opolu:

• sprawdzali bilety wstępu,
  • obsługiwali szatnię,
  • czuwali nad aktorami – seniorami za sceną,
  • pomagali nam przygotować rekwizyty,
  • realizowali światło, dźwięk i wideo,
  • obsługiwali poczęstunek wystawiony w foyer teatru,
  • pomogli w rozwieszeniu wystawy zdjęć z domowych archiwów.

Nie wszyscy wolontariusze byli ze WZDZ, ale ta dzielna ekipa od zadań specjalnych wraz z koordynatorką wolontariatu – Lucyną Magierowską – Sierakowską zapisali się szczególnie w naszej pamięci.

Byliśmy wzruszeni, gdy zostaliśmy zaproszeni na szkolną Gale Wolontariatu, który odbyła się 12.04.2024r.

Otrzymaliśmy podziękowania za współpracę ze szkołą.

Mieliśmy także potrzebę uhonorowania kilku, wolontariuszy, którzy dali się poznać jako wyjątkowo chętne do pomocy, otwarte i solidne osoby. W imieniu Fundacji przekazaliśmy im upominki, z naszej pracowni rękodzieła.

malowane kubki

A nagrodzeni zostali: